U Splitu je, od 15. do 18. listopada 2014. godine održana 39. skupština Hrvatskoga knjižničarskog društva pod nazivom "Knjižnice od misije do strategije". Organizatori Skupštine bili su Hrvatsko knjižničarsko društvo i Društvo knjižničara u Splitu. Cilj Skupštine bio je preispitati postojeće stanje te pokušati odrediti pravce razvoja hrvatskih knjižnica i hrvatskoga knjižničarstva gledano iz perspektive tehnoloških i društvenih promjena koje utječu na rad knjižnica i potiču trendove u knjižničarstvu. 

U plenarnim izlaganjima predstavnica IFLA-e Dona Scheeder ukazala je na pet ključnih trendova koji će promijeniti naš informacijski okoliš: nove tehnologije istovremeno će proširivati i ograničavati pristup informacijama, on-line obrazovanje demokratizirat će i iz temelja promijeniti dosadašnje učenje na globalnoj razini, granice privatnosti i zaštite podataka bit će redefinirane, hiper-povezana društva osluškivat će i osnaživati nove glasove i društvene grupe, nove će tehnologije preobraziti globalni informacijski okoliš. Gerald Leitner iz EBLIDA-e temetizirao je pravo na e-čitanje okarakteriziravši trenutačnu situaciju nesigurnom posebice kad je riječ o posudbi e-knjiga u knjižnicama. EBLIDA stoga poziva Europsku komisiju da izradi jasan zakonski okvir za autorsko i srodna prava koji će omogućiti knjižnicama nabavu i posudbu e-knjiga uz odgovarajuću naknadu autorima i ostalim nositeljima prava kao i za tiskane knjige. Prof. dr. sc.  Daniela Živković u svom izlaganju osvrnula se na hrvatske prilike i dala pregled strateškoga planiranja i financiranja knjižnične djelatnosti kao i pitanja obrazovanja i stjecanja knjižničarskih kompetencija.

U nizu prijavljenih izlaganja prezentiran je čitav spektar istraživanja, iskustava i primjera dobre prakse iz brojnih hrvatskih knjižnica različitih vrsta. Održane su i dvije panel rasprave, jedna o slobodnom pristupu pravnim informacijama te druga o primjeni autorskog prava u knjižnicama s osobitim naglaskom na visokoškolske ustanove.

Djelatnice naše, Gradske knjižnice Rijeka, održale su dva izlaganja; Ljiljana Črnjar i Milka Šupraha-Perišić: Od mreže knjižnica prema knjižničnom sustavu Primorsko-goranske županije te  Milka Šupraha-Perišić zajedno s kolegama iz Knjižnica grada Zagreba Dijanom Polanski i Klukom Giuniom: Uzajamna aktivna katalogizacija u sustavu ZaKi.

Na Skupštini je dodijeljena Kukuljevićeva povelja za dugogodišnji predani rad i doprinos knjižničarskoj struci. Ovogodišnje su dobitnice naša kolegica Milka Šupraha-Perišić, knjižničarska savjetnica, te Ivana Vladilo, prof., diplomirana knjižničarka iz školske knjižnice Strojarske škole za industrijska i obrtnička zanimanja Rijeka. Pored njih dobitnice Povelje su Marijana Mišetić, prof., knjižničarska savjetnica iz Knjižnice Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, dr. sc. Zagorka Majstorović, knjižničarska savjetnica i mr. sc. Jelica Leščić, knjižničarska savjetnica iz Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. 

Za novu predsjednicu Hrvatskog knjižničarskog društva u mandatnom razdoblju 2014.-2016. izabrana je Dunja Holcer, viša knjižničarka, zaposlena u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak.